Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Modelář roku 2021

Trpělivost se vyplácí.

Bzuk  -  2022-04-03 14:29:56

Jistě si vzpomínáte na Bzuk film 2017 a na setkání s tehdy čerstvým juniorským mistrem světa Šimonem Horákem ze Solnice. Šimon pokračuje ve své trpělivé práci a sbírá úspěchy i mezi seniory. Pro nás to byla vcelku jasná volba. Momentálně jezdí s modely aut v kategorii STOCK. V sezoně 21/22 celkově zvítězil v seriálu CMS R4 v Praze i v seriálu MRcup R5 v Jedovnici. Putovní pohár bude předán v průběhu dubna. Šimona jsme trochu zpovídali a zde jsou jeho odpovědi. :

K RC modelům aut mě přivedl můj bratr. Koupil mě a sobě model terénního auta k Vánocům. Celé svátky a volný čas jsem věnoval právě jízdě všelijakým terénem. Jednou jsem na internetu narazil na stánky Modelkubu RK. Po otevření jsem objevil termíny závodů. Po domluvě s taťkou jsme se na ně vyrazili podívat do Rychnova nad Kněžnou. Závody on-road aut se mi velice líbily.

Během léta jsem si pořídil on-road RTR set, ale s ním se dalo jezdit pouze na rovném povrchu. A tak jsme po pár měsících opět vyrazili do Rychnova na závody, ale tentokrát budu i závodit. V tu chvíli jsme zjistili, že budeme muset přikoupit mnoho důležitého vybavení, bez kterých se neobejdeme.

Tento koníček dělám už přes 7 let. Velkou část mého času trávím přípravě auta k jízdě. Po každém závodu auto rozeberu tak, že na podvozku zůstanou jen základní hliníkové díly, někdy ani ty ne. Největší pozornost při čištění věnuji ložiskám. Díky nim se model dobře pohybuje a jejich nefunkčnost může ovlivnit chování auta. Celý podvozek zvládnu vyčistit za 5-6 hodin.

Cením si každého úspěchu, ať už na malých, či větších závodech. Velice si vážím vítězství, když bojuji se soupeři o každý centimetr a předvádíme tak skvělou podívanou pro ostatní. Můj nejcennější výsledek je vítězství Mistrovství světa juniorů, které se jelo v roce 2017 v Praze.

Můj vztah k Modelklubu RK je takový, že mu jsem ohromně vděčný. Velmi mi pomohl hlavně v začátcích, kdy jsem to nejvíce potřeboval. Členové klubu mi radili různá nastavení modelu, poskytli mi zázemí a volný přístup k dráze k zlepšování mých schopností. Dále bych chtěl moc poděkovat mým rodičům, kteří mě podporují, sponzorují a jezdí se mnou na většinu závodů. A nakonec bych chtěl poděkovat firmě XRAYstoreza jejich podporu na závodech.


MRCUP2021

teamxraynews


Obrázek - první místo na MS juniorů v PrazeObrázek - X ray X4Obrázek - vítězný modelObrázek - přípravaObrázek - podvozekzpět