Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Mistrovství světa Slovensko, Rimavská Sobota, Bronz od Amy

12 Čechů, 6 seniorů + 6 juniorů

Bzuk  -  2023-08-13 23:11:54

Bronzová medaile pro Bzuk team
Dlouhé čtyři roky uplynuly od minulého Mistrovství lodních modelářů sekce M v Itálii. Na letošním MS v Rimavské Sobotě na Slovensku měl Bzuk team dva juniorské závodníky. Česká výprava čítala 12 závodníků - 6 seniorů a 6 juniorů z celé republiky. Sourozenci Dostálovi Amálie (11 let) a Michal (9 let) z Dlouhé Vsi soutěží na republikové úrovni již 5let. Amálie skončila v Itálii na 25. místě ve třídě Mini Eco Expert. Současné mistrovství ji ve stejné kategorii přineslo 10. místo.


Bratr Michal jako jeden z nejmladších účastníků sbíral zkušenosti ve třídě Mini Mono. Na MS závodil poprvé a k dispozici měl pouze 3 jízdy. Nervozita v první jízdě znamenala 4 trestná kola. V druhé jízdě byly nepříjemné vlny a vítr, který převrátil Michalovu loď a nedovolil ji vrátit se na trať. Problémy měli i další závodníci. Michal tak držel 7 pozici po dvou jízdách. Třetí jízda začala nadějně, ale pak se jeho Mini Mono na cca 1 minutu zapíchlo do bahna. Po vynoření už ztrátu nemohl dohonit. Bylo cítit, že celkově 12.místo bylo pro Michala zklamáním.
Amálie společně s Oliverem Mrštíkem z Liberce vytvořili český juniorský tým (CZ 2) ve třídě Mini Eco Team Junior. Závod se jel na čtyři jízdy. Před startem poslední jízdy byli naši junioři třetí s nájezdem 177 kol, před týmem Bulharska, který měl 176 kol.
Jako první ve štafetě nastoupil Oliver a za šest minut nakroužil bezchybných 34 kol, dalších šest minut jezdí Amálie. Bulhaři potřebují záchranný člun, který překáží ostatním závodníkům. Amálka přesto přidává dalších 30 kol. Vypadá to nadějně, Bulhaři sice už zase jezdí, ale do boje nastupuje Oliver s čerstvými akumulátory. Po 14 kolech však v jeho lodi praská hřídel a zastavuje. Bulhaři stahují ztrátu. Záchranný člun vyzvedává českou loď a v tom okamžiku vyráží opět Amálie. Její akumulátory však melou z posledního a je už viditelně pomalejší. Přesto přidá dobrých šest kol, než ji mechanik stáhne na molo. Poslední půl minuty všichni s napětím čekáme, jak to drama dopadne. Počty kol kontrolují personální čipy. Podjezdy bójí hlídají sportovní komisaři. Teď už zbývá jen projít při závěrečném měření akumulátorů. Všichni jsme si oddechli, měření napětí vyhovělo pravidlům. Naši junioři navýšili náskok na 4 kola před bulharským týmem. Hurá. Amálka tak přináší další bronzovou medaili do sbírky pro Bzuk teamu ze světového mistrovství. Více na www.bzuk.cz. ,či na www.naviga.com .


výsledky MS Rimavská Sobota


Obrázek - češiObrázek - před startem týmůObrázek - třetíObrázek - bronzová medaileObrázek - detailzpět