Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Náchod - 52 modelů

sezóna 2024 začala

Bzuk  -  2024-05-09 10:59:10

Mistrovství ČR nastartovalo dvoudenním závodem v Náchodě 4.-5.května 2024. Počasí vcelku příjemné, ale nechyběl vítr ani déšť. Občas vítr přinesl nečistoty až ke startovacímu platu. Po dlouhé zimní přestávce se zase lodní modeláři setkali u rybníka. Dokonce se zdá, že se po covidových problémech zase zaplňuje startovní listina. Celkem 52 modelů. Zvláště ve třídách mini Standard a Mini Expert bylo živo a to jak u juniorů, tak i seniorů. To se nám opravdu líbí. Pojďme, ale závodit.

Bzuk team do závodu nasadil 7 modelů. Tři juniorské závodníky, každého se dvěma modely. Seniory reprezentoval tentokrát pouze Jan Sršeň s modelem Eco Standard, který skončil druhý s nájezdem 70 kol. Na vítěze mu chybělo 1 kolo navíc.
Největší boj probíhal ve třídách Mini. Amálka ve standardu porazila kluky, když skončila třetí s nájezdem 55 kol. Janick byl šestý (53 kol) a Míša sedmý (52 kol). V mini Expertu Amálii Dostálové stačilo 60 kol pouze na čtvrté místo a s 57 koly skončil Janick Sršeň pátý. Michal Dostál, ve své oblíbené třídě Mini Mono na velkém oválu dojel třetí s 35 okruhy. Děda Zdeněk Sršeň, coby mechanik měl tentokrát dost práce, protože při kolizích na vodě i v depu musel měnit 4 krát kormidla a 1 krát lodní šroub. Naštěstí nic jsme neutopili, i když cca minutový pobyt Míšova mini mona pod vodou mu přidal nějaké vrásky na čele. Blahopřejeme Bzuk teamu k zisku tří medailí: Honza (stříbro), Amy a Míša (bronz). Honza navíc zajišťoval počítačový servis pro závodníky. Navíc jsme všichni pomáhali při úklidu trati a zázemí, protože náchodský klub je náš domovský.

sekce M


Obrázek - zahájeníObrázek - zahájení 2Obrázek - mini Ex junzpět