Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

26/09 - 30/04/19
RC auta,parkety,Černčice říjen 2018 - duben 2019, podrobnosti ,

01/01 - 31/12/19
SPEED Challange 2019, kalendář ,

14/02 - 23/02/19
Udělejte si výlet do Prahy. Výstava v Letňanech 22. - 23. února, Výstava ,

Otvírací doba
Partneři

Upozornění

info    Pozor. Výstava v Letňanech již 22.-23.února 2019.   

Aktuality

Bzuk team na Mistrovství světa

Zdeněk Sršeň  -  2010-09-01 00:00:00

Světová organizace Naviga pořádala ve dnech 17.-26. září 2010 Mistrovství světa lodních modelářů skupiny M. Na vodní ploše u města Murrhardt nedaleko Stutgartu v Německu se sešli reprezentantí 19 zemí. Vamberecký Bzuk team zastupovali Honza a Zdeněk Sršňovi v kategorii Mini Eco lodí. Tato mladá kategorie se začala jezdit na Mistrovství světa před 2 lety v Polsku jako demo kategorie za účasti 50 lodí ze 7 států. Letošního oficiálního klání se zúčastnilo již 89 mini lodí a celkem 18 juniorských a seniorských týmů. Po třech kvalifikačních jízdách postupuje do finále mini lodí vždy 8 závodníků.

Zdeněk v Mini Standardu bohužel skončil na místě devátém. Závody byly dosti ovlivněny pozdní dobou konání, ve vodě překáželo hodně opadaného listí z okolních stromů. Muselo se hodně čistit. Honza Sršeň se probojovol do finále Mini Standardů i Mini Expertů.

Sobotní finále Mini Standardu překvapila zima a déšt. Honza se sice dostal na první pozici, ale také musel první čistit. Do konce závodu čistil ještě dvakrát, ale stále si udržovat druhé až třetí místo. Německá preciznost rozhodčích se však někam vytratila a výsledky zveřejnili až v neděli dopoledne. K našemu překvapení se u Honzy objevila penalizace za podjetí boje, které nikdo kromě rozdodčích neviděl a nakonec to znamenalo 4. místo.

Nedělní finále Mini Expertů začalo slibně. Honza se dostal na druhé místo, když ho šestém kole na vrcholové boji přeskočila ruská loď. Rus již nemohl pokračovat v jízdě a Honza přišel o startovní číslo. Výměna čísla v depu znamenala ztrátu 2 až 3 kol, což se již nedalo dohonit. Nakonec Honza skončil se ztrátou 3 kol na vítěze na šestém místě.

Takže končená bilance Bzuk teamu je 4., 6. a 9. místo. Všechny naše lodě jsou v první světové desítce, což rozhodně není špatné.

Měli jsme sebou kameru, tak připravujeme krátký film i na festival modelářských filmů, který pořádáme 9. října 2010 ve Weldis Sporthotelu v Dlouhé Vsi.

Výsledky


Obrázek - HonzaObrázek - Zdeněkzpět