Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

TV JOJ natáčela u pana Špinara z Borohrádku aneb dokument Pan Modelář opět vyhrál

Bzuk  -  2012-11-24 10:20:52

Asi minutový snímek je možné shlédnout v archivu TV JOJ. Reportáž natočila hradecká redakce a živě běžela v pátek 16.11.2012 ve zprávách v 17:00 jako závěrečná tečka v 17:39.

Co tomu předcházelo? Bzuk team v roce 2007 natočil 17. minutový dokument Pan Modelář. Film je o práci na lodi Warspite, představuje detaily při práci na lodi. Pan Špinar ukazuje všech 11 lodí, které v té době provozoval. Snímek vyhrál v hlasování diváků na filmovém festival modelářů BZUK FILM 2007. Poté byl promítán na krajské amatérské soutěži v Hradci Králové a Rychnovské Osmičce. Od té doby ležel v archivu. Po přečtení propozic 1. ročníku filmového festivalu ORFILMFEST, který se konal 10.listopadu v Jablonném nad Orlicí, jsem se rozhodl film poslat do soutěže znovu. To jsem ještě netušil, jaké překvapení mě čeká. V porotě zasedli: předseda poroty Petr Brzek (TV Nova), Jana Šťásková (TV Joj), Pavla Kafková (filmová kritička), Andrea Vohralíková (studentka teorie filmu). Dokument porotu nadchl a bylo z toho druhé vítězství pro tento film – tentokrát ne od diváků, ale od odborné poroty. Reportérka TV JOJ projevila zájem okamžitě natočit reportáž s panem Špinarem. Nakonec se natáčelo ve čtvrtek 15.listopadu.

A co atmosféra na festivalu? Jedním slovem vynikající. Téměř zaplněné kino, bezvadní moderátoři, příjemný hudební doprovod, historické dokumenty mimo soutěž a na závěr premiéra filmu Stopařka. Skvělí diváci dokázali okamžitě reagovat na hlášky moderátorů či dění na plátně. Pokud bude festival i příští rok, tak určitě pojedu znovu a možná něco najdu i v archivu BZUK teamu.


Obrázek - dílna



Obrázek - úvod



Obrázek - pohár



Obrázek - diplom



Obrázek - porota - foto Bořivoj Krejsa



Obrázek - předání - foto Bořivoj Krejsa



Obrázek - kino - foto Bořivoj Krejsa



zpět