Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Veřejná soutěž lodních modelářů v Plzni

Michal Kneys  -  2013-10-02 14:09:25

Dne 28. září se konala poslední podzimní veřejná soutěž lodních modelářů, tradičně spojená s vyhlášením výsledků seriálu MiČR skupiny M pro rok 2013.
Už minulý týden, když jsme započali přípravy na soutěž, jsme po shlédnutí předpokládaného místa pro startoviště zjistili, že zde je voda nesplavná díky rostlinám, které byly do vody vysázeny s úmyslem přetvořit vodu rybniční na vodu jezerní. Snad si místní ekologové neusmyslí ji za pár let přeměnit na vodu, třeba mořskou....
Místo pro stavění tratě jsme tedy přesunuli za roh a využili tak plovoucího mola, které zásluhou pronajimatelů ATC vyrostlo přes léto v místech, kde se řasy tolik nerozmnožily. Molo jsme však museli ukotvit lešenovou konstrukcí, takže jsme si v pátek užili kreativity až až.

V sobotu ráno jsme se ještě chvilku trápili s ukotvením měření, naštěstí jsme měli v záloze delší koaxiál, protože jinak bychom asi museli měřit z mola ☺.
Po krátké rozpravě jsme se rozhodli, že původní dvoudenní soutěž zkrátíme na jednodenní a odjedeme tolik rozjížděk, kolik bude možné.
Start prvních rozjížděk se nám protáhl z plánovaných 10:00 na asi 10:30. Ale vzhledem k tomu, že zhruba v té době tepřive padla mlha, asi to tedy ve finále nebylo na závadu.
S hodinovou přestávkou se nám podařily odjet 3 rozjížďky ve všech kategoriích, tedy ECO mini Standard, ECO Mini Expert, ECO Standard, ECO Expert, Hydro 2 a i FSR-E. Vyhledem k tomu, že bylo „tepřive půl páté“, rozhodli jsme se, že odjedeme ještě jednu rozjížďku všech kategorií, které se jedou na „trojúhelníku).
V podvečer pak proběhlo vyhlášení, vyhodnocení a předání pohárů za uplynulou sezónu skupiny M.
Závěrem jen zmínka, že je škoda, že na závěrečnou soutěž a zároveň vyhlášení nepřijelo více soutěžících, kteří se standardně seriálu MiČR aktivně účastnili, ale na druhou stranu termín soutěže byl posunut na pozdější termín a rovněž vzhledem k nestabilitě počasí patřící k této době a rovněž k únavě po dlouhé sezóně je to očekávatelné.
Soutěž jsme podnikli jako „sranda závod“, který jsme nehodnotili podle standardního klíče seriálu ani pražského Mini Cupu a proto pouze přikládám souhrnnou tabulku s pořadím sestavenou na základě největšího dosaženého nájezdu.


30.9.2013 Michal Kneys, ředitel soutěže, časoměřič amatér a specialista na tvrdé souhlásky *)

*) tímto se ještě jednou omlouvám „Týně“ a jako odškodné připisuji jedno kolo k dobru, z tohoto důvodu se Kristýna Lukešová posunuje na finální 1. místo v kategorii Mini ECO Standard. Proti tomuto rozhodnutí nexistuje žádná možnost odvolání!


výsledky


Obrázek - Molozpět