Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Vánoční dvouhodinovka 2009

Zdeněk Sršeň  -  2009-12-26 00:00:00

Letos jsme nastoupili do tradičního závodu v Dlouhoňovicích u Žamberka opět ve třech, abychom si zajezdili zase po roce s autíčky. Po krátkém treningu a dvou kvalifikačních etapách zahájil jízdu Bzuk teamu Honza Sršeň. Mezi profíky se vůbec neztratil, až do výměny baterií ho nikdo nepředjel a jemu se naopak podařilo dostat před Lukáše Vatera. Náš handickap v podobě starého podvozku se začal projevovat při výměně baterií. Ostatní týmy jezdili s Lipo bateriemi uloženými na jedné straně. Náš podvozek XRay R1 byl vybaven starými NIMH akumulárory uloženými po obou stranách, takže jsme při každé výměně ztráceli dvě až tři kola na soupeře.Zdenča nastoupila do druhé etapy s velkou motivací udržet dorý výkon Honzy.

...více...


Obrázek - Před startem

Night show 19.12. 2009 Habrová

Zdeněk Sršeň  -  2009-12-19 00:00:00

Krátkou návrštěvou rychnovských automodelářů jsme obohatili náš předvánoční program. Abychom nepřišli s prázdnou, vzali jsem sebou několik cen pro mladé modeláře a na ukázku mikro vrtulník Blade MCX.

...více...


Obrázek - Hlasování

Zdenča mechanikem u Ferrari

Zdeněk Sršeň  -  2009-09-01 00:00:00

Zdenča – největší fanda Schumachera a Ferrari se domákla, že ve dnech 4.-6.září 2009 pořádá Scuderia team Praha na Masarykově okruhu v Brně v Čechách ojedinělou akci Ferrari racing days. Majitelé těchto rychlých aut si zde dali dostaveníčko, aby si zazávodili a předvedli též něco pro fan club a ostatní diváky. Zdenča zařídila speciální vstupenky a celý BZUK team měl v sobotu a v něděli možnost se volně pobíhat nejen po tribunách, ale i v depu a v uzavřených parkovištích. Výsledky závodu pro nás nebyly podstatné, ale cítit směsici vůni olejů, benzínu, spálených pneu, ohmatat uhlíkové díly, leštěné díly a laky, to je ta správná šťáva. Když se k tomu přidá ještě vizuální pohled na historiská vozidla, která se na závodních drahách proháněla již v roce 1938 nebo naopak nejmodernější technika z vývojových dílen dnešních dnů, tak je zážitek dokonalý.

...více...


Obrázek - Boxová zídka

Blecha opět rekordní

Zdeněk Sršeň  -  2009-08-01 00:00:00

Poslední prázdninový víkend uspořádali modeláři v Borovanech v Jižních Čechách letošní čtvrtou soutěž lodních modelářů skupiny M. Dobrou náladu nepokazil ani sobotní déšt´, jen toho listí bylo na rybníku Pražan trochu moc. Nepřekonatelný kulinářský servis místních pořadatelů však přilákal rekordní počet účastníků. Nejvíce jich bylo v kategoriích Mini Standard a Expert, v Čechách známé jako Blechy a Turbo Blechy. Na startu objevilo celkem 53 těchto Mini lodí, což je nový účastnický rekord. V neděli již bylo idelání počasí a tak se podařily i rekodní jízdy. V kategorii Mini Standard zajel Tomáš Gregor z Třeště 24 okruhů.

...více...


Obrázek - Borovany 2009 - blechy

Blecha jede správným směrem

Zdeněk Sršeň  -  2009-05-01 00:00:00

Letošní první závody lodních modelářů skupiny M potvrdily, že kdo vsadil na lodě nejmenší kategorie Mini Eco ( Blecha), ten se vydal po dobré cestě. Lze si dobře zazávodit a také hodně vyvíjet nové tvary, motory, akumulátory atd, zvláště v kategorii Mini Eco Expert. Přes dlouhou zimu se zase bleší rodina rozmnožila a zvětšil se i počet závodníků mezi juniory. Nejmladším účastníkem byl opravdu pofesionálně vyhlížející Jakub Kneys z Plzně – viz foto. Bohatá účast byla též z Polska. Modeláři nelitovali dlouhou cestu a přijeli až z Varšavy. Celkem jsme na startu napočítali rekordních 42 Blech, různých tvarů a typů. Na společné fotce v polední přestávce sice nejsou všichni účastníci a všechny blechy, ale jejich počet poředatele potěšil. Laminátový trup se dá dnes již koupit za pětistovku, naučit loď jezdit musí však každý závodník sám.

...více...


Obrázek - Blechy

Další články (celkem 198 článků):  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40