Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Partneři

Aktuality

Blecha jede správným směrem

Zdeněk Sršeň  -  2009-05-01 00:00:00

Letošní první závody lodních modelářů skupiny M potvrdily, že kdo vsadil na lodě nejmenší kategorie Mini Eco ( Blecha), ten se vydal po dobré cestě. Lze si dobře zazávodit a také hodně vyvíjet nové tvary, motory, akumulátory atd, zvláště v kategorii Mini Eco Expert. Přes dlouhou zimu se zase bleší rodina rozmnožila a zvětšil se i počet závodníků mezi juniory. Nejmladším účastníkem byl opravdu pofesionálně vyhlížející Jakub Kneys z Plzně – viz foto. Bohatá účast byla též z Polska. Modeláři nelitovali dlouhou cestu a přijeli až z Varšavy. Celkem jsme na startu napočítali rekordních 42 Blech, různých tvarů a typů. Na společné fotce v polední přestávce sice nejsou všichni účastníci a všechny blechy, ale jejich počet poředatele potěšil. Laminátový trup se dá dnes již koupit za pětistovku, naučit loď jezdit musí však každý závodník sám.

BZUK team vyhlásil pro letošní rok další soutěž na podporu rozvoje Blech na českých vodách. Do slosování o trup, střídavý motor a regulaci pro pohon budou zařazeni všichni junioři a žáci, kteří se alespoň jednou zúčastní oficiálních závodů Mini Eco v období květen až září 2009. Vyhlášení vítězů proběhne tradičně na Filmovém festivalu BZUK Film dne 3. října 2009. Vamberský BZUK team se zůčastnil závodů také se dvěma novými Blechami, které postavil Zdeněk – viz foto. Ostatní členové týmu jezdili s loděmi z předchozích let. Sobotní počasí bylo větrné, což testování nových lodí příliš nesvědčí. Zato neděle byla nádherná. Žlutá loď Mini Eco Standard se při své premiéře ještě nedokázala prosadit, ale její bílá kolegyně Mini Eco Expert (Turbo blecha) se umístila na 3. místě. Celkem Bzuk team nasadil deset lodí a získal 3 medaile: zlato, stříbro i bronz.