Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

10/09 - 10/04/22
Skvělá tradice - to jsou Černčice. Zimní pohár i v době covidu. Závody modelů aut na parketách. Zvou pořadatelé., RC Černčice u Nového Města nad Metují , Termíny

Otvírací doba
Partneři

Upozornění

info    Putovní pohár se vrátil. Pomozte nám najít "Modeláře roku 2021". Čekáme na vaše nominace až do konce ledna.     podrobnosti

Aktuality

Jaro blechám svědčilo

Zdeněk Sršeň  -  2009-05-01 00:00:00

V roce 2006 se kategorie Mini Eco začala jezdit v ČR i v sekci mládež a Ex .Bzuk team vyhlasil rok 2006 Rokem Blechy a podpořil její rozvoj u juniorů . O rok později vyhrál Jiří Pelouch z Ledenic fotosoutěž Miss Blecha. Rok 2008 znamenal další impuls pro rozvoj, když se lodě Mini Eco Standard i Expert dostaly na program Mistrovství světa ve Varšavě.

Nevím zda za to může letošní počasí nebo soustavné opatrování této kategorie, ale je pravdou, že jaro 2009 přilákalo do seriálu mistrovství ČR skupiny M poměrně hodně nových lodí typu Mini Eco Standard a Mini Eco Expert (tzv. Blechy a Turbo Blechy).

Jak vypadá Blecha a Turbo Blecha v roce 2009? Toto by měl znát každý žák podléhající povinné školní docházce!

Definice
Mini ECO Standard, soutěžní pravidla Naviga s dodatkem pro rok 2009, max. délka 430 mm, min.hmotnost 450 gr.
Mini ECO Expert, soutěžní pravidla Naviga s s dodatkem pro rok 2009,max. délka 430 mm, min.hmotnost 450 gr.
Povolené pohonné zdroje (podle dodatku k pravidlům Naviga s platností od 1.1.2009):
Mini ECO:

- NiMH: max 7 článků; velikost 2/3 AF
- LiPo: maximální hmotnost sady - 110 gr. (zapojení 2S1P nebo 2S2P)
- A123 NANOPHOSPHATE®: max. článků (jen A123 RACING): 3 x velikost 18650 nebo 2 x velikost 26650.
Motor
Mini Eco Standard. Použitý elektromotor podléhá omezením. Jako pohonná jednotka může být použit pouze elektromotor řady 400 s feritovými magnety a třípólovou kotvou.
Mini Eco Expert. Použitý elektromotor nepodléhá žádným omezením
Cíl soutěže
Dosažení největšího možného počtu ujetých okruhů za časový limit 5 minut na trojúhelníkové trati odpovídající pravidlům Naviga. Rovnostranný trojúhelník o délce strany 30 metrů.

Nalézt aktuální pravidla je trochu rébus, ale vše se dá vyčíst z oficiálních stránek Svazu modelářů ČR, a to včetně dalších podrobností.

Náchod – květen

Rekordní účast celkem 42 lodí Mini Eco (junioři a senioři celkem). Velkou část tvořili přátelé z Polska a Slovenska. Nejlepší výkon Mini Standard 23 kol. Nejlepší výkon Mini Expert. 30 kol.

Praha - květen

Celkem 35 lodí. Kromě 2 slovenských byly všechny lodě z Čech a Moravy. Nejlepší výkony 23 kol Mini Standard a 29 kol Mini Expert.

Ejpovice – červen

Celkem 50 lodí kategorie Mini. Za silné mezinárodní účasti (Němci, Rusové, Bulhaři). Ptám se jaké to musí být odhodlání vyrazit na závody do Čech a jet přitom autem dva dny sem a dva dny zpět. Nejlepší výkon v juniorech Rus Lomtev 24 kol a v seniorech Zbyněk Fišer 25 kol. V kategorii Expert zaznamenal mladý Rus Lomtev absolutní rekord 32 kol, na tento výkon nestačili s 31 koly ani tři naši senioři (Kneys, Fišer a Štěrba).

Je zřejmé, že Blechy je třeba krmit a opatrovat, aby se množily a přinášely radost dětem i dospělým. U příležitosti Mezinárdního filmového festivalu modelářů dne 3. října 2009 v Dlouhé Vsi u Rychnova n. Kn. budou vylosováni 3 výherci mezi juniory. Do slosování postupují všichni žáci a junioři, kteří se zúčastní alespoň jedné soutěže pořádané v kategorii Mini Eco Standard či Expert v rámci Svazu modelářů ČR. Sponzorem je Podorlická modelářská speciálka BZUK.

Výsledky

zpět