Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Blechy se probudily ze zimního spánku

Zdeněk Sršeň  -  2010-05-01 00:00:00

Druhého kvetna se roztocil kolotoc závodu Mistrovství cR lodních modeláru skupiny M na plné obrátky. První závod v Náchode navštívila i pocetná skupina polských závodníku a tak nebyla nouze o vzrušení v depu i na vode. Bzuk team z Vamberka v posledních letech více pozornosti venuje kategorii Mini Eco tzv. Blechy. Na startu v Náchode se jich objevilo již 52, což je o 10 více než na jare lonského roku. Zvlášte skupina Mini Expert láká nové a nové príznivce. Pravidly je omezana pouze maximální délka - 43O mm, minimální váha lodi - 450 g a maximální váha napájecího LiPo zdroje - 110g.

Vše ostatní již záleží na kreativite soutežících. Závodí se na trojúhelníkové trati 30x30x30 metru. Každá loď je opatrena personálním transpondérem, který zabezpecuje pocítání najetých kol a merení dojezdového casu. Potešitelný je i rozširující se sortiment laminátových trupu, a to jak z vlastní produkce soutežících, tak i od tradicního výrobce pana Macháne z Náchoda. Nejleší z Bzuk teamu byl Jan Sršen, a to na 5.míste ve kategorii Standard a na 4. míste v kategorii Expert.

Patnáctého kvetna ve druhém mistrovském závode si ješte lépe vedla Zdenka Sršnová ml., která se svoji novou Blechou dojela až na bednu, tedy pro 3. místo. Mimo to zazárila ješte v Expertech, kde také skoncila na 3. míste a pripsala tak Bzuk teamu první dve letošní medaile v seriálu.

Letos poprvé vyhlášený MINI ECO CUP jedou Blechy mimo mistrovský seriál. Jedná se o jednodenní závod, který se jezdí stejným stylem známým ze závodu modelu aut. Jediný rozdíl je v tom, že se nejezdí na asfaltu, ale na rybníku. Nejdríve 3x kvalifikace a pak 3 x finále. Úvodní dubnový závod usporádal RC modell club Praha 4 na vodní nádrži Košík. Jan Sršen s Mini Standardem skoncil na celkovém 3. míste. Príjemná je skutecnost, že závodníci starší než 41 let mají svoji podskupinu OLD a mohou si to rozdat i mezi sebou.. Na 3. OLD místa se probojovali Zdenka ( Mini Expert) a Zdenek (Mini Standard). Bzuk team doufá, že své výkony do záriového Mistrovství sveta v Nemecku ješte zlepší.

zpět