Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Zdenča mechanikem u Ferrari

Zdeněk Sršeň  -  2009-09-01 00:00:00

Zdenča – největší fanda Schumachera a Ferrari se domákla, že ve dnech 4.-6.září 2009 pořádá Scuderia team Praha na Masarykově okruhu v Brně v Čechách ojedinělou akci Ferrari racing days. Majitelé těchto rychlých aut si zde dali dostaveníčko, aby si zazávodili a předvedli též něco pro fan club a ostatní diváky. Zdenča zařídila speciální vstupenky a celý BZUK team měl v sobotu a v něděli možnost se volně pobíhat nejen po tribunách, ale i v depu a v uzavřených parkovištích. Výsledky závodu pro nás nebyly podstatné, ale cítit směsici vůni olejů, benzínu, spálených pneu, ohmatat uhlíkové díly, leštěné díly a laky, to je ta správná šťáva. Když se k tomu přidá ještě vizuální pohled na historiská vozidla, která se na závodních drahách proháněla již v roce 1938 nebo naopak nejmodernější technika z vývojových dílen dnešních dnů, tak je zážitek dokonalý.

Škoda jen, že Felipe Massa se po ošklivé havárii v Budapešti nemohl zúčastnit. Skvěle ho však zastoupil Marc Gené – testovací jezdec Ferrari, který na závěr na dráze před havní tribunou vykouzlil i svůj gumový podpis. To však nebyl konec překvapením. Zdenča jako správný paparazzi proběhla nepozorovaně boxovou uličkou a vyfotila celý start historiků. Když ji ochranka vykázala do patřičných mezí, tak ještě čapla rukavice a vyměnila s mechanikem přední pneu u formule F1. Jen ten čas jim trochu pokazila parta u pravého předního kola. Šest sekund je prý příliš dlouhá doba, ještě musí trénovat. Vše nám to připomínalo atmosféru jako při závodech modelářů, jen ty modely byly něco větší.


Obrázek - Boxová zídkaObrázek - CesťákyObrázek - F1Obrázek - HistoriciObrázek - HonzaObrázek - Mark GenéObrázek - MechanikObrázek - ParkingObrázek - Po havárceObrázek - Startzpět