Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Vánoční dvouhodinovka - postřehy

Zdeněk Sršeň  -  2006-12-01 00:00:00

Už jsem se několikrát zúčastnil těchto vánočních závodů jako divák, ale poprvé jsem nastoupil jako závodník, a to ve svých 50 letech. Již dlouho nejezdím závody pro vítězství, ale jen tak pro radost. Celkem bylo na startu 11 týmů. Jsem jel se synem Honzou s jeho starším autem Xray Racer 1. Již po kvalifikační jízdě bylo zřejmé, že automobilovým specialistům stačit nebudu. Honza se na mě nezlobil, patrně tušil, že budu pomalejší než on. Byla to pohoda Honza se staral o auto i o nabíjení, asi po hodině jízdy nastala jediná komplikace, kdy po nárazu do stěny jsme museli vyměnit zadní sloupky.

Trochu nás to zdrželo, ale jinak paráda. Střídali jsme se pravidelně vždy při výměně baterií. Dvě hodiny utekly jako voda. Zdenča nastoupila s Jirkou Svobodou z Jilemnice. Ti měli nejprve problém se slabou baterii ve páčkovém vysílači. S vypůjčenou volantovou soupravou jezdili o poznání hůře. Možná i to bylo příčinou dvou vynucených demontáží nejprve pravé a později i levé přední nápravy. Vždy se však dokázali vrátit do závodu. Po dobití svojí pákové vysílačky dojeli na 9. místě. Nakonec jsme je předjeli a svoji první dvouhodinovku jsem i Honzou zakončil na 7 místě. Rychnovský modelklub zastupovali Matějus ml. a Vácha. Ti nás zajeli tzn., že skončili před námi. Blahopřeji.

P.S. Vždy když vezmu do ruky vysílačku a postavím se na start, tak mi stoupne tepová frekvence a vyplaví se adrenalin a začnu skutečně závodit. Už se těším na příští rok, jestli seženu týmového parťáka.

Podrobnosti

zpět