Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Partneři

Aktuality

Dva poháry z Maďarska

Zdeněk Sršeň  -  2004-07-01 00:00:00

Předposlední červencový víkend se konal v maďarském městě Szarvas závod lodních modelářů GOLDEX CUP.Startovné, ubytování a částečně stravování sponzorovala bezpečnostní agentura Goldex Security Kft. Kromě závodníků z Maďarska se účastnili ještě Slováci a Češi. Celkem 74 modelů rychlých člunů závodilo v kategoriích Eco Standard, Eco Expert, Eco mini a Mono. BZUK TEAM z Vamberka přihlásil celkem 6 modelů, a to po 3 v kategoriích Eco Standard a Eco Expert.

Jezdilo se systémem tři kvalifikační jízdy a finále A,B,C…Do finále A mohlo postoupit vždy jen 6 nejlepších modelů. Klíčem pro postup byl součet dvou nejlepších výsledků z kvalifikace, přičemž nejslabší výkon ze tří jízd se škrtal.

Město Szarvas, které se nachází ve vzdálenosti 600 km od Vamberka - nedaleko od hranice s Rumunskem nás překvapilo svojí čistotou, výstavností a pohodovou atmosférou. Město má ve znaku jelena a právě tam probíhaly slavnosti.

Do finále A v kategorii Eco Standard se probojovali dva naše modely. Zdeněk bohužel finále nedokončil, když při střetu s jiným modelem ve třetí minutě zničil lodní šroub. Naopak Jan zabojoval skvěle a obsadil 2. místo. I v druhé námi obsazované kategorii Eco Expert se podařilo zaujmout dvě finálové pozice. Smůla se tentokrát přilepila na Zdeňku, která musela odstoupit v 18 kole pro poruchu motorové regulace. Jan kroužil s modelem jako štika mezi kapry a nakonec získal ještě jeden pohár a to za třetí místo.

Závody v Maďarsku byly poslední přípravou před mistrovstvím světa, které se koná v srpnu v polské Warsavě. Srovnání se světovou špičkou bude náročné, ale už se na to těšíme. Doufám, že se nám podaří připravit i nějaký filmový materiál pro festival modelářských filmů, který pořádáme 9. října 2004 v rekonstruovaném Sporthotelu v Dlouhé Vsi u Rychnova n. Kn. Na závěrečné fotce se sešli někteří účastníci ze Slovenska a Čech.