Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Partneři

Aktuality

Světoví lodní modeláři v Čechách

Zdeněk Sršeň  -  2008-08-01 00:00:00

Bzuk teamu se podařilo zastihnout autora modelu válečné lodi Warspite pana Jiřího Špinara z Borohrádku na zahájení Mistrovství světa lodních modelářů skupiny C v Jablonci nad Nisou. Výstava, která doprovází Mistrovství je přístupna veřejnosti až do středy 27.8.2008 v jabloneckém Eurocentru. Takové množství krásných modelů neplovoucích maket plachetnic, fregat, parníků, křižníků a válečných lodí se jinak než na mistrovství nedá jinde spatřit. Vřele doporučujeme k návštěvě.

...více...

Obrázek - Světoví lodní modeláři v Čechách

WARSPITE z Borohrádku stříbrný

Světové Mistrovství lodních modelářů skupiny C – tj. neplovoucí modely v Jablonci nad Nisou skončilo minulý týden. Pan Špinar z Borohrádku získal v bodovém hodnocení dostatečný počet bodů od rozhodčích.

...více...

Obrázek - Warspite

15. Mistrovství světa lodních modelů skupiny M Varšava 2008

Zdeněk Sršeň  -  2008-07-01 00:00:00

Jan Sršeň přivezl pohár za 3. místo za ECO mini expert

Celý týden bojovalo v polské Varšavě cca 200 závodníků z 12 zemí se svými lodními modely o kovy nejcennější v rámci Mistrovství světa skupiny M. Českou republiku reprezentovalo 16 modelářů z toho 3 z vambereckého Bzuk Teamu. Noční jízda autem do polského hlavního města proběhla bez problémů. Včas jsme stihli zaregistrovat všechny naše modely. Při neúčasti dvou plzeňských závodníků startoval Bzuk team celkem s deseti modely. To samozřejmě znamenalo absolvovat celkem 30 kvalifikačních jízd a k tomu ještě závody týmů. Počasí nám přálo, technika fungovala perfektně. Jen ta konkurence byla úžasně silná. V průběhu týdne však přišly i nemilé okamžiky. Hned druhý večer větrná smršť srovnala se zemí všechny naše přístřešky a druhý den byla louka silně rozbahněná. Pak jsme zlámali při kolizích dvě kormidla a zničili pár lodních šroubů. Největší ranou byl osmihodinový pobyt Honzova Experta na dně rybníka s následnou destrukcí regulace a akumulátorů. Po odbahnění, vysušení a opravě loď zase jezdí jako dřív. Nakonec naši hoši ještě vylovili bulharskou loď, kterou nenašel ani přivolaný polský potápěč. Pátek nám přinesl radostnější zprávy.

...více...

Obrázek - Blecha babička

Lodní modeláři za polovinou

Zdeněk Sršeň  -  2008-06-01 00:00:00

Bzuk team oslavil příchod astronomického léta třetí soutěží seriálu Mistrovství ČR v kempu Diana v Ejpovicích. Příjemné letní počasí, poměrně klidná hladina a pohodová atmosféra umožnila testování nových střídavých motorů hlavně v dynamicky se rozvíjející kategorii Mini ECO Expert. Za účasti lodních modelářů z Německa a z ČR se v jednotlivých jízdách sbíraly cenné bodíky do celkového pořadí před prázdninovou přestávkou. Rychlý neoficiální součet napovídá, že Honza Sršeň si udržuje vedení v kategorii Eco Standard a Zdeňka se dělí o třetí místo. Zdeněk si zase drží 3 místo v kategorii Eco Mini standard.

...více...

Obrázek - Bzuk

Modeláři zahájili sezonu

Zdeněk Sršeň  -  2008-05-01 00:00:00

První závod skupiny M lodních modelářů ČR se konal na rybníku Podborný v Náchodě. Závodníky z ČR doplnila i početná skupina Poláků. Vamberecký Bzuk team nastoupil tentokrát v plné sestavě, tj. celkem 10 lodí a 4 kormidelníci. Byla to první příležitost otestovat nové baterie NIMH s kapacitou 4600 mAh (Fat Cobra), které budou pravděpodobně dominovat i na blížícím se Mistrovství světa. Do seriálu byly navíc přiřazeny dvě kategorie a to střídavé motory u Mini lodí a LiPOL baterie u Expertů, takže bylo rozhodně co zkoušet. Sobotní větrné počasí připravilo mnoho nástrah v podobě nevyzpytatelných vln, což se bohužel neobešlo bez zásahu potápěče hned po prvních jízdách.