Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Šance žije

Zdeněk Sršeň  -  2006-09-01 00:00:00

Závody lodních modelářů konané první zářijový víkend v jihočeských Borovanech byly pro Bzuk team velmi dramatické. Zvláště Zdeňku ml. potěší, když v modelářské společnosti, kde je většina mužů získá nějaký ten soupeřův skalp. Pravidla závodů jsou neúprosná. Sobotní první místo v kategorií FSR 400 – Blechy je potřeba obhájit ještě v nedělním závodě. Rozmary přírody platí však pro všechny stejně . Po nočním větru byla ráno hladina plná trávy a listí. Tráva namotaná na lodním šroubu funguje jako brzda. List na kormidle dokáže ovlivnit jízdu všemi směry.

Někdy stáhne loď pod hladinu jako vodník, jindy ji vystřelí do vzduchu a o zákeřném zabočení před bojí se není ani třeba zmiňovat. První nedělní jízda skončila katastrofálně pro všechny závodníky. Největší soupeř Pepa Martínek z Hradce Králové měl více štěstí a odsunul Zdeňku na 2. místo. Pokud by takto závod skončil, už nikdo by nedokázal Pepovi sebrat letošní titul mistra ČR. Naštěstí se před poslední jízdou hladina rybníka Pražan větrem vyčistila. Zdeňka byla na vlnkách nejrychlejší a získala tak cenné body do celkového hodnocení v seriálu mistrovství. Před posledním závodem, který se jede v Praze tedy její šance na mistrovský titul žije.

Dvě vítězství Pepa, dvě vítězství Zdeňka, ostatní už nestačí, drama až do konce, kdo vyhraje?
Honza přidal ještě druhé místo v kategorii Standard a Zdeněk pojistil úspěch v Blechách také druhým místem. Velmi zajímavé boje probíhají v kategorii Expert i FSR 21, tady pro naše barvy již místo na bedně nezbylo. „Jarní“ baterie již nestačily na konkurenční koupené v červenci těsně před Mistrovstvím světa. Tak snad příští rok.


Obrázek - FSR 400zpět