Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Děti na návštěvě u Bzuka

MŠ Roveň

Bzuk  -  2017-05-10 16:01:13

MŠ Roveň navštívila modelářskou prodejnu BZUK opět po dvou letech. Užili jsme si spoustu legrace. Poznávali jsme stavební materiály i modely. Nakonec děti závodily s loděmi na dvoře a na rozloučenou nám zazpívaly písničku. Děkujeme za návštěvu i za krásné výkresy. .

...více...


Obrázek - Zdenča vítá děti v prodejně

Klobouk dolů

Nouze naučila Dalibora housti

Bzuk  -  2017-05-08 14:59:11

Jaro je tady. Sezóna lodních modelářů sekce M konečně začíná. První závod v Holicích se neuskutečnil, pořadatelé z Hradce Králové narazili na nedostatek vody. Všichni se těšili na druhý závod MiČR v Náchodě, naplánovaný na první květnový víkend. V loňském roce skončila podpora zastaralého programu pro měření závodů. Jiná alternativa v Čechách nebyla k dispozici a tak nastala velká starost co s tím. Zdeňka Dostálová, vedoucí sekce M to však nevzdala. Zajistila na svazu příslib financí, v Holansku sehnala nový dekodér MYLAPS, včetně příslušenství. Nakonec zbývalo vytvořit nový program pro národní pravidla. Brácha Jan Sršeň ji slíbil, že program ve volném čase napíše. Oba sourozenci se scházeli u nás doma. Vyčlenili jsme na to jednu místnost, kde se zkoušela funkčnost všech komponent, cvičně natáhli smyčku a pořizovali první data. Simulovali skutečný závod pomocí transpondérů, napájených na tyči, atd. Hodně večerů a nocí strávili v tvůrčím transu, kdy jsme kolem nich chodili jen po špičkách.

...více...


Obrázek - depo

Pohár se stěhuje do Holic

Větroně v České Třebové

Bzuk  -  2017-04-03 17:12:59

Anketu Modelář roku pořádá vamberský Bzuk team již od roku 2001. Patnáctý ročník vyhrál pedagog Václav Kohout z Černilova, který působí mezi mládeží v Hradci Králové a Jaroměři. Pohár se po půlročním pobytu v Hradci Králové vrátil zpět pořadateli do Vamberka. Poté byl v říjnu 2016 vystaven na veletrhu Modelhobby v Praze a v Dlouhé Vsi na filmovém festivalu modelářů Bzuk film 2016. V lednu jsme s pohárem propagovali anketu v Českém rozhlasu v Hradci Králové. Z devíti navržených kandidátů se hlasování zúčastnilo šest: Derner Tomáš z Hradce Králové, Fikejz Jiří ze Džbánova,
Hlava Petr z Valdic, Lejsek Jiří z Kostelec Nad Orlicí, Navrátil Josef z Pardubic a Nespěchal Zdeněk z Holic. Nejvíce hlasů (celkem 44 %) získal, letecký modelář, Zdeněk Nespěchal z Holic. Slavnostní předání poháru proběhlo dne 1. dubna 2017 v České Třebové při zahájení soutěžní sezóny.


...více...


Obrázek - Zdeněk Nespěchal před startem

Modelář roku 2016

Hlasování

Bzuk  -  2017-02-15 18:05:40

Nedávno jsem dostal dotaz na rozhodování v anketě Modelář roku 2016. Tazatel byl naší odpovědí plně uspokojen. Doufáme, že následující řádky odpoví i na vaše nevyslovené otázky:
Proces nominací je od volby oddělen. Do 31.ledna lze zasílat pouze nominace. Přitom ověřujeme souhlas nominovaných a zveřejňujeme nominace na www.bzuk.cz. Teprve potom následuje volba (v únoru až březnu).
V minulých letech o tom rozhodoval Bzuk team, tj. rodinný team modelářů z Vamberka - autor ankety.
Při volbě modeláře roku za rok 2015 jsme poprvé využili poradní sbor modelářů ( hlasovat mohli i všichni dosud ocenění Modeláři roku (2001 - 2014) a třetí část hlasování tvořili návštěvníci slavnostního vyhlášení v Dříteči.
Letos budou rozhodovat 1. Bzuk team 2. Modeláři roku (2001-2015) 3. Návštěvníci webu, facebooku a mailové hlasy - zkušebně. Při slavnostním vyhlášení vítěze ankety již nebude možno hlasovat.
Nominace do ankety Modelář roku získalo 9 modelářů: Derner Tomáš, Fikejz Jiří, Hlava Petr, Lejsek Jiří, Kopecký Zdeněk, Mrákota Josef, Mrákotová Lenka, Navrátil Josef a Nespěchal Zdeněk....více...


Obrázek - Tomáš Derner

Propagace ankety Modelář roku

Český rozhlas Hradec Králové žije

Bzuk  -  2017-02-04 16:03:05

Již loni jsem přemýšlel jak více propagovat modeláře mezi veřejností. Požadavky médií na placené reklamy jsme si z našeho rozpočtu nemohli dovolit, tak jsme šli cestou odborných a reportážních článků. Myšlenka na oslovení širší veřejnosti mi však vrtala hlavou dále. V prosinci jsem tedy osobně navštívil Český rohlas HK. Znáte to. My se vám ozveme. Jaké bylo mé překvapení, když jsme se s dcerou dostavili ve čtvrtek 5.ledna do studia po předchozí telefonické výzvě. Přivítal nás mladý kolektiv, vše profesionálně zvládnuté. Žádné dlouhé přípravy, rozhovor na živo, společné fotky a za půl hodinky hotovo. Ještě týž den jsme měli ohlasy od známých i neznámých lidí. Až vám někdo bude říkat že Český rozhlas je mrtvý nevěřte. Český rozhlas Hradec Králové žije.

...více...


Obrázek - Pohár a lodě vezměte sebou

Další články (celkem 199 článků):  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40