Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Mistrovství světa Madarsko

Nagykanizsa 2017

Bzuk  -  2017-08-30 11:48:33

Devatenáct reprezentantů ČR a 71 modelů bojovalo o medaile na Mistrovství světa lodních modelářů skupiny M. Bzuk team již od roku 2001 pravidelně vstupuje do řad českých reprezentantů. Honza se letos kvůli pracovnímu vytížení omluvil. Zdenča z pozice vedoucí sekce M vedla celou českou skupinu a ve volných chvílích pomáhala pořadatelům. Zdeněk vynechal registraci i zahájení a přijel vlakem přímo z lázeňského střediska Harkány a inhed nastoupil do kvalifikačních soubojů. Do finálových skupin se dostali 4 junioři a 9 seniorů. Mezi nimi byli i oba zástupci Bzuk teamu.

Zdeňka Dostálová soutěžila ve třech disciplínách. V individuální kategorii Hydro I. skončila na 15. místě z 36 závodníků. V týmové kategorii Eco Expert společně z Tomášem Bubeníkem obsadila 12. místo z 20 týmů. Zdeněk Sršeň v české premiéře v kategorii Mini Mono skončil dvanáctý ze třiceti účastníků, jako nejlepší z pěti Čechů. Nakonec se Zdeněk a Zdeňka, společně s Lukášem Linhartem z Náchoda, pokusili navázat na stříbrné medaile Z belgického Gentu (2013)a polského Kozle (2015) jako Mini Eco team. Do finále se probojovali z páté pozice. Zdeněk zahájil jízdu s drobnou chybou, ale pak již zajel svůj úsek velmi dobře. Loď Zdeňky se po slibném začátku dostala pod hladinu, vteřiny rychle ubíhaly, loď se sice vynořila, ale elektronika ne a ne naskočit. Musel vyjet záchranný člun a konkurence nám ujela. Po vyzvednutí lodi Lukáš okamžitě začal stahovat ztrátu. Bohužel snahu přehnal a akumulátory mu klekly ještě před vrcholovou bójí, což znamenalo další ztrátu. Ve zbytku času již Zdeňka s opravenou lodí nic nestihla dohonit. Takže pouze 6. místo.
Česká výprava se přesto dokázala ve světovém srovnání prosadit. Celkem jsme přivezli 3 x zlato, 3 x stříbro a 4 x bronz. Za seniory byl nejúspěšnější Zbyněk Fišer z Čelákovic(individuální zlato FSRE a týmové zlato ECO MINI Team). Mezi juniory kraloval Michal Štégner z Blanska (zlato Mini Hydro a bronz Mini Eco Expert).

sekce M


Obrázek - Nestradičně vlakem - nádraží v PětikostelíObrázek - Průchod z městaObrázek - Zde bydlela část české výpravyObrázek - Zdenča - vedoucí české reprezentaceObrázek - Repre trika letos parádníObrázek - Česká hymna poprvé Michal ŠtégnerObrázek - Týmový úspěch Fišer Zbyněk a Rezek Jardazpět