Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Modelář roku 2017 - nominace

Ve stínu prezidentských voleb

Bzuk  -  2018-02-27 10:29:23

Uplynulé tři roky jsme se snažili zapojit do ankety více veřejnost a modelářskou komunitu. Pěkně se nám to rozběhlo, návrhy 2015 a 2016 nás málem zaskočily. Letos jsme trochu ubrali na propagaci a hned se to projevilo. Možná byli občané v lednu unaveni z prezidenských voleb a tak se stalo, že do 31. ledna nepřišel ani jeden platný návrh na modeláře roku 2017. Neplatný návrh přišel z Ústí nad Labem.
Návrh Karla Jeřábka je velmi zajímavý. Navrhuje Pavla Šterna z klubu Severka. (Nemůžeme přijmout kvůli jiné regionální příslušnosti). Pro vaši inspiraci uvádíme část návrhu. Nebojte se o modeláře roku 2017 pro region východních Čech však nepřijdete.

Nominace - Modelář roku 2017 - Pavel ŠTERN
Představení modeláře.
Se stavbou modelů začínal sám a už v 60 letech si konstruoval vlastní RC soupravu. V roce 1970 vstoupil do klubu Severka Ústí nad Labem, kde je až dosud. Věnoval se převážně soutěžení s větroni kat. RCV2 a postupně s dobou kategoriím F3J, RCEN, RCEV a F5J. Mimo soutěží létal i s modely motorovými a v současné době i s Jety.
Od vstupu do klubu je členem výboru a hlavním organizátorem soutěží a akcí klubu.
Největší úspěchy.
V soutěžním létání měl řadu jen dílčích úspěchů, nebyl v reprezentaci, ale na mezinárodních soutěžích v Anglii, Belgii a Francii byl na předních místech.
Největšími úspěchy se může chlubit na poli organizátorském. Pro mláděž každoročně pořádá Drakiády, kdy jsme v roce 2016 překonali český rekord v počtu draků najednou ve vzduchu.. Je hlavním organizátorem velkých akcí jako je Polétání s jety a Letecké dny v Modelparku v Suché.
MODELPARK SUCHÉ – modelářský areál sloužící jen pro modeláře z celé republiky (není jinak komerčně využíván). Pořádáme zde 15 klubových akcí v roce, konají se zde Evropské poháry akrobatů a letos zde bude Mistrovství světa combatů.
Celý tento areál vybudoval pro modeláře celého okolí sám, bez jakýchkoliv dotací za 15 milionů korun právě Pavel Štern. Proto si myslím, že by mu takové ocenění slušelo a zasloužil by si jej za to, co pro modelářství v republice udělal. Jeho činnost je vidět nejlépe na stránkách – mkchlumec.
Karel Jeřábek, mistr sportu,let. a raketový modelář,
Modelářský klub Severka Modelpark Suché

mkchlumec


Obrázek - DrakiádaObrázek - F5JObrázek - Modelpark Suchézpět