Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Rok Mini lodí 2016 skončil

Česká žába obsadila evropský trůn

Bzuk  -  2016-10-12 12:21:26

Česká reprezentace byla v uplynulých 10 letech velice úspěšná v kategorii modelů lodí Mini Eco. Bohužel některé kategorie byly vyřazeny z vrcholových mezinárodních soutěží na podzim 2015. Položili jsme si otázku: Podaří se ztrátu úspěšné kategorie něčím nahradit? V úvahu, připadaly kategorie Mini Mono a Mini Hydro, kterým se Češi dosud vyhýbali. Bzuk team z Vamberka v očekávání změn pravidel vyhlásil již v průběhu minulého roku akci pro juniory nazvanou: Rok Mini lodí 2016, s cílem přilákat nové reprezentanty do nových kategorií.
Rok Mini lodí 2016 začal dobře. Obě sledované kategorie Mini Mono a Mini Hydro se podařilo naplnit ve všech mistrovských závodech 2 x v Náchodě , v Borovanech, v Sedlejově a nakonec i v Praze. Nádhernou tečku potom přinesla srpnová účast našich reprezentantů na Mistrovství Evropy v Maďarsku. Junioři Tomáš Derner a Michal Štégner získali double, tedy zlato a stříbro v kategorii Mini Mono. Mistrovství ČR skončilo obráceně a obě kategorie Mini Mono a Mini Hydro vyhrál Michal Štégner z Klom Blansko. Finanční odměnu 2 x 2,5 tis. Kč mu předáme na festivalu Bzuk film.

Musím ještě vysvětlit podnadpis článku. Na jaře 2016 totiž náchodský výrobce modelů lodí Ladislav Macháň přinesl několik nových trupů pro kategorii Mini eco expert. Tyto trupy pojmenoval anglicky Frog – tj. česky žába. Mirek Miletín z Vysoké nad Labem použil do modelu pružný náhon a touto lodí se stal Mistrem Evropy mezi seniory. Český titul, ale nezískal. Před posledním závodem byl v čele zástupce Bzuk teamu Jan Sršeň. Česká špička je nesmírně vyrovnaná. Když se dva perou, třetí se směje. Poslední dva závody v této nejvíce obsazované kategorii vyhrál Zbyněk Fišer z Prahy. Titul však získává Lukáš Linhart z Náchoda, který v součtu získal nejvíce bodů. Mirek Miletín je druhý a Jan Sršeň třetí. Na samý závěr si dovolím přidat ještě pár dříve slíbených fotografií modelu Frog. Postavil jsem ho pro Zdeňku. Poslal jsem ho ještě jako náhradní loď na ME, kde dostal facelift. Nakonec ho Zdeňka úspěšně testovala v Náchodě a na příští sezónu je připraven. Moje Mini Mono během sezóny též dozrálo a s 20 koly se již stává konkurence schopným. Druhé místo v posledním závodě v Praze mi udělalo velkou radost. Omlouvám se všem čtenářům, ale nestíhám přinášet pravidelné reporty z každého závodu. Vždy se najdou napínavé příběhy. Například v Praze jsem osobně prodělal velký souboj o třetí místo s Michalem Foltýnem v české disciplíně Eco Standard. Při stejném součtu dvou nejlepších jízd nakonec rozhodoval jen čas. Michal vyhrál o 7 vteřin. Škoda, na mě celkově zbyla jen brambora (4.místo). Člověk není živ jen závody, tak hurá na večeři. Poslední postřeh z letošní sezóny je od Slovinského závodníka Polsjaka Urbana, kterému jsem půjčoval transpondér na dva závody. Do Čech jezdí rád, protože jsou tu kvalitní jezdci a tolik se zde nerozbíjejí lodě, jako například v Itálii. Radost máme i z celkově druhého místa Jana Sršňě v kategorii Mini Eco Standard. Už se těšíme na příští rok. Bzuk team se nominoval do repre teamu ČR na Mistrovství světa 2017 třemi závodníky .

sekcem.cz


Obrázek - Frog pro ZdeňkuObrázek - Zadní část FrogObrázek - Pevná hřídelObrázek - Poslední úprava v MaďarskuObrázek - Po ubytováníObrázek - Večeřezpět