Prodejní akce

14/04 - 31/08/20
Likvidace prodejny. Pokud máte vážný zájem o větší množství zboží z prodejny modelářských potřeb volejte 608922041. Váš Bzuk

Prodejna

pozn.: jednotlivé slevy nelze sčítat

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

02/01 - 31/12/20
Závody modelů aut v Rychnově a okolí, Kalendář ,

Otvírací doba
Partneři

Upozornění

pozor    Prodejna uzavřena. Až do konce srpna 2020 přijímáme nabídky na odkup zboží a zařízení prodejny. Viz článek likvidace prodejny modelářských potřeb. Kontakt prodejna@bzuk.cz nebo mobil 608922041.    

Aktuality

Předání poháru pro Modeláře roku 2018

Putovní pohár získal lodní modelář z Jevíčka

Bzuk  -  2019-02-24 18:15:27

Pohár jsme předávali v Praze dne 23.2.2019. V Letňanech konala první výstava s názvem Modely. Výstava malá rozsahem, ale velká významem. Prostor zde dostalo mnoho malých výrobců z celé České republiky. Přítomni byli i větší obchodníci a hlavně po oba dny přišlo velké množství modelářů. Tomáše Bubeníka a jeho bratra Jana jsme našli na stánku jejich vlastní firmy BB kompozit, kde propagovali závodní lodě poháněné elektrickým motorem.

Tomáš Bubeník 1979
Jevíčko
Tomáš Bubeník se sice narodil v Novém Městě na Moravě, ale prvních dvacet let svého života prožil v Bratislavě, poté se přestěhoval do Brna, kde až donedávna i pracoval. V Jevíčku žije 10 let.
Tomáš říká: „Modelařím zhruba od 12 let společně s bráchou, který nás přihlásil do modelářského kroužku. Zde jsme začali stavět letadýlka. Na letišti jsme se potkali s člověkem, co lítal s rychlostními modely. To se nám zalíbilo a začali jsme stavět rychlostní modely letadel. Zhruba v 17 letech jsem se stal juniorským vicemistrem Evropy v závodech rychlostních modelů letadel. Jenže tahle kategorie je tak finančně náročná, že je potřeba minimálně 200 tis. Kč ročně na to, aby se nakoupila technika, kterou lze konkurovat ostatním. K lodím jsem se dostal úplně náhodou v 27 letech díky kamarádovi z Bratislavy, který mě vzal na závody do Komárna. Zde jsem si půjčil loď a zkusil jsem si zajezdit, zjistil jsem, že na tom „nic není“ J. S bráchou jsme se pak domluvili, že si každý postavíme jednu loď jen tak a kdyby byl čas, tak si zajedeme na závody s loděma a budeme pokračovat dál s letadýlkama. Dopadlo to tak, že jsme zůstali už jen u lodí. „
Během svého života postupně prošel různými odvětvími od výroby leteckých a lodních modelů, přes výrobu kapotáží na motorky a auta, kajaků až po výrobu a designování vrtulí pro letecké modely a drony. Od roku 2008 se intenzivně zajímá o rychlostní modely lodí, které vyrábí se svým bratrem i pro jiné zájemce. Na mistrovství ČR vyzkoušel několik modelových tříd: Eco std, Mini Std, Mini Exp., Eco Exp., Eco 10, Hydro I., Hydro Mini a FSR E. Tyto modely se umísťují na předních příčkách doma i v zahraničí.
Největší úspěchy: V letech 2016 a 2017 vyhrál domácí mistrovství ČR ve třídě FSR E. V roce 2016 získal titul vicemistra Evropy a v roce 2017titul vicemistra Světa. V polední době prochází bouřlivým vývojem – přírůstky do rodiny, stěhování a založení rodinné firmy. V roce 2018 se účastnil pouze několika závodů seriálu MiČR a byl opět nominován do širšího reprezentačního týmu na MS 2019 v Itálii.


BB kompozit

sekce M


Obrázek - Předání v LetňanechObrázek - Šťastný modelář Tomáš BubeníkObrázek - po vítězství v Polskuzpět