Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

14/09 - 12/04/20
Připravte se na zimu. Hurá do Černčic. Klouzavé závody na parketách, to prostě musíš zažít. , Černčice , kalendář

02/01 - 31/12/20
Závody modelů aut v Rychnově a okolí, Kalendář ,

Otvírací doba
Partneři

Upozornění

pozor    Prodejna modelářských potřeb v Dlouhé Vsi je dočasně uzavřena. Předpokládáme znovu otevření ve středu 16.dubna v 9,00 hod. Pro vyzvednutí dříve objednaného zboží volejte 608922041. Děkuji za pochopení. Bzuk    

Aktuality

Mistrovství světa lodních modelářů - 4x zlato pro ČR

Itálie - Lago Le Bandie

Bzuk  -  2019-08-15 15:10:40

Do Itálie odjelo 10 českých reprezentantů na 10 dnů. Junioři - Amálka Dostálová,Štěpán a Adam Fišerovi. Senioři Zdeňka Dostálová, Zbyněk Fišer, Jaroslav Rezek, Jan Slavík,Jan Procházka, Zdeněk Sršeň a Michal Štegner. Po omezení teamů celkově poklesl počet účastníků. (Například v roce 2017 bylo v Maďarsku 19 Čechů). Členové Bzuk teamu byli tři a v české výpravě měli významné postavení. Amálka byla nejmladší, Zdeněk nejstarší a Zdeňka celou výpravu vedla a ještě k tomu fungovala jako mezinárodní rozhodčí. Celotýdenní kvalifikační boje rozhodly o tom, kdo se zúčastní sobotních finálových bojů. Češi měli dobře našlápnuto.

Jenže do finále se dostane pouze 6 nejrychlejších. Tradičně se nám dařilo v Mini třídách, kde dominovali kluci Fišerovi. Štěpán vyhrál Mini Eco Exp, a s bráchou Adamem ještě vyhráli Mini teamy. Jejich táta Zbyněk zvítězil mezi seniory, ale vzápětí byl diskvalifikován při kontrole napětí po závodu (to vítězné kolečko navíc již bylo vskutku moc i na jeho akumulátory). Vynahradil si to v Mini teamech, které vyhráli společně s Jardou Rezkem a Michalem štegnerem. Ve třídě větších lodí - Eco team přidali ještě jedno zlato sourozenci Fišerovi. Ostatních 5 Čechů skončilo tentokrát bez medaile. Ze členů Bzuk teamu skončil Zdeněk 21. ze 43. účastníků ve třídě Mini Mono. Nejmladší juniorka Amálka sbírala zkušenosti z prvních mezinárodních soubojů, nic nerozbila a zajela slušný výsledek - 25/28. Zdeňka měla více starostí a nervů s organizací mistrovství, ale přesto ještě závodila ve dvou třídách. Škoda třetích posledních rozjížděk,které se ji vyloženě nepovedly. Ve třídě Mini Eco 34/38 a ve třídě hydro I se umístila 23. z 39.závodníků. Na mistrovství se podařilo zajet i několik světových rekordů. Za zmínku stojí ještě přívalový déšť při zahájení MS a požár rumunského karavanu v campu (nezbylo z něj nic). Všechny výsledky budou snad někdy na stránkách Navigy nebo sekce M.


Obrázek - deset statečných



Obrázek - voda i v centrálním stanu



Obrázek - nejlepší byl Štěpán



Obrázek - vítězný tým juniorů



Obrázek - kluci Fišerovi jsou nejlepší



Obrázek - další zlato Fišer, Rezek, Štegner



zpět