Prodejní akce

02/04 - 30/05/19
Radost dětem i vám. 2 měsíce se slevou 10 % na jakýkoliv set modelu auta. Slevu můžete použít na náhradní accu nebo jen ušetříte.

Himoto

pozn.: jednotlivé slevy nelze sčítat

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

26/09 - 30/04/19
RC auta,parkety,Černčice říjen 2018 - duben 2019, podrobnosti ,

01/01 - 31/12/19
SPEED Challange 2019, kalendář ,

20/03 - 23/09/19
Jaro a léto u vody. Přinášíme pro vás kalendář akcí z modelařiny na koleně. MO-NA-KO, kalendář ,

Otvírací doba
Partneři

Upozornění

info    Rezervujte si místo v kalendáři. Letošní filmový festival modelářů se koná 5.října 2019 na tradičním místě - ve Sportohotelu Dlouhá Ves,v tradičním čase - od 18 hodin. Příhlášky a filmy přijímáme do 23. září.   

Aktuality

BZUK team se vrátil z Mistrovství světa

Zdeněk Sršeň  -  2006-07-01 00:00:00

Klub lodních modelářů z německého Thale uspořádal z pověření světové organizace Naviga již 14. Mistrovství světa skupiny M – motorové lodě. Kromě evropských zemí se pravidelně účastní modeláři z Ruska a Číny. Do české reprezentace se nominovalo 19 závodníků. Mezi 14 seniory měl vamberský Bzuk Team 3 své zástupce. Honza dokončil těsně před odjezdem dvě nové lodě vlastní konstrukce.

Hned při první rozjížďce kategorie Standard bylo vidět, že tato loď může mít na finále (45 kol znamenalo postupovou pozici). Zdeněk ve stejné kategorii v první jízdě skončil ve 28 kole, když vyhořela ochranná dioda na motoru. Zdenčinu červenou loď v kategorii FSR E 21 poslal v 19 kole na dno rybníka nějaký zákeřný vodník. Loď vylovil spolu s dalšími „Titaniky„ až večer přivolaný potápěč.

V kategorii Expert měl Honza u nové lodě problémy se signálem, ve 23 kole navíc loď zůstala stát břichem vzhůru. Poslední námi obsazenou kategorií byl Eco team, kde nastoupili společně Honza, Zdeňka a Jiří Pelouch z Ledenic. Po problémech v Expertu raději Honza použil náhradní loď starší koncepce. Výsledných 103 kol dávalo šanci na postup do finále, kam postupuje pouze 6 nejrychlejších. Bzuk team vše spravil, vysušil a při povolené večerní hodince na trénink též vyzkoušel.

V dalších dnech slunce pálilo, Německo se stalo nejteplejší zemí Evropy a to bohužel nesvědčilo technice. Lukášovi z Náchoda nevydržely nové baterie. Těsně po jízdě jsem mu na třech článcích naměřil digitálním teploměrem více než 110 stupňů Celsia. Jiřímu z Prahy naopak vybouchl elektronický regulátor přímo v lodi. Nicka z Anglie neposlouchal jeden ze čtyř přijímačů 2,4 GHz. Alexandr z Ruska musel neustále držet vysílač nad hlavou, atd. Honza vždy večer při tréninku neměl problém. Při závodních jízdách se však neustále vyskytovalo záhadné rušení i po všech nápravných opatřeních , výměnách přijímačů, antén, modulů. Asi vedro způsobilo něco přímo v jeho vysílači.

Zdeněk i Zdeňka dále jezdili už bez problémů. A jak to vše dopadlo? Standard Honza 8. místo, Zdeněk 13. místo. FSR E 21 Zdeňka 10. místo. Expert Honza 46. místo. Eco team 7. místo. Česká republika se stala jednou z neúspěšnějších zemí , když získala celkem 10 medailí. O kvalitě české soutěže svědčí i to, že do finále Experta se nakonec postavili proti sobě jen 3 Němci a 3 Češi. Junior Jiří Mašek z Plzně přivezl dva nejcennější tituly Mistra světa (Standard i Expert). V závodě jednotlivců padly ještě dva světové rekordy F1 E do 1 kg Číňan Zhou Jianming 11,51 s a F1 E nad 1 kg Němec Zibauer Gerhard 11,14 s.

Podrobnosti


Obrázek - MS Thalezpět