Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

26/09 - 30/04/19
RC auta,parkety,Černčice říjen 2018 - duben 2019, podrobnosti ,

01/01 - 31/12/19
SPEED Challange 2019, kalendář ,

Otvírací doba
Partneři

Upozornění

pozor    Pozor prodejna v Dlouhé Vsi bude od 12.3. do 25.3.2019 uzavřena. Děkujeme za pochopení.    

Aktuality

2006 - Rok blechy

Zdeněk Sršeň  -  2005-12-01 00:00:00

Začínám psát tento příspěvek, venku sněží , všude kolem jsou obrovské kupy sněhu. Dokonce rádio informuje o kuriózní pražské demonstraci proti zimě. Pevně věřím, že až budete číst tyto řádky, skutečné jaro a teplo potěší vaši modelářskou duši.

V sekci M na stránkách klubu lodních modelářů se můžete dočíst o dění v oblasti rychlých motorových člunů poháněných elektromotory. Pro práci s mládeží byla důležitá změna přijata v roce 2004. Cituji z pasáže: Informace ke třídě FSR E 400: „Od roku 2004 bude třída FSR E 400 zařazena do seriálu mistrovství ČR a od roku 2006 bude v žákovských a postupových soutěžích z ekonomických důvodů touto nově schválenou třídou …nahrazena třída ECO standard .“

Tato věta byla důvodem k tomu, abych prohlásil rok 2006 - Rokem blechy. Poprvé se tak stalo loni v Praze při zakončení seriálu Mistrovství ČR sekce M, kde jsem slíil darovat prvním třem juniorům v této kategorii v seriálu Mistrovství ČR 2006 trup blechy i s plánem na její postavení. Podruhé jsem Rok blechy vyhlásil na celostátním festivalu modelářských filmů Bzuk film v říjnu loňského roku v Dlouhé Vsi u Rychnova nad Kněžnou odkud si modeláři odnesli také tři blechy. Potřetí se tak stalo na celostátní Konferenci KLOM letos v lednu v Hradci Králové, kde jsem slíbil popularizac i v časopisech.

Ze sekce mládež a EX jsem převzal pravidla. Náš BZUK team jezdí kategorie Standardy, Experty, Teamy, FSR 21, ale nejvíce legrace si užíváme právě v kategorii FSR E 400. Vřele doporučuji pro úvod do soutěžní modelářské práce s mládeží, ale i jako balzám na duši pro dospělé. Ideálním doplňkem přes zimu jsou auta v měřítku 1:18. Obojí máme vyzkoušené.

PS: Co je to blecha? Typický představitel lodi pro tyto závody na českých vodách. V modelářských prodejnách též pod anlickým názvem Flea. Tak hurá na vodu.

Klub lodních modelářů

Pravidla FSR 400

zpět