Prodejní akce

14/04 - 31/08/20
Likvidace prodejny. Pokud máte vážný zájem o větší množství zboží z prodejny modelářských potřeb volejte 608922041. Váš Bzuk

Prodejna

pozn.: jednotlivé slevy nelze sčítat

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

02/01 - 31/12/20
Závody modelů aut v Rychnově a okolí, Kalendář ,

Otvírací doba
Partneři

Upozornění

pozor    Prodejna uzavřena. Až do konce srpna 2020 přijímáme nabídky na odkup zboží a zařízení prodejny. Viz článek likvidace prodejny modelářských potřeb. Kontakt prodejna@bzuk.cz nebo mobil 608922041.    

Aktuality

Potápěč lovil dvakrát

Zdeněk Sršeň  -  2005-05-01 00:00:00

BZUK TEAM se ve dnech 14. –16. května zúčastnil mezinárodních závodů lodních modelářů. Elektroregata se koná v Praze 1 x za 2 roky a ta letošní byla již jedenáctá. Kromě tradiční účasti Poláků, Němců, Maďarů, Slováků se letos poprvé účastnili závodníci z Litvy a Ruska. Naopak chyběli Angličané. Jezdilo se podle mezinárodních pravidel Naviga, což znamená 4 kvalifikační jízdy a finálová jízda šesti nejrychlejších. Náš zájem se soustředil na závody Standard a Expert. Silnou zbraní je Honzova loď v kategorii Standard, kde jsme doufali v postup do finále.

Mimořádně do programu zasáhl přivolaný potápěč, který za potlesku diváků vylovil loď M. Kneyse z Plzně. Jeho Hydro totiž zmizelo pod hladinou na dlouhé dvě hodiny. V sobotu večer jsme měli za sebou již 3 kvalifikační jízdy a bylo zřejmé, že Honzovi finále Standardu neunikne. Dokonce v kategorii Expert byl na sedmém místě a na šestého ztrácel pouhé 1 kolo. V neděli se Honza těšil na čtvrtou jízdu v Expertu. Se silnějšími baterkami si věřil na postup do finále. Velké však bylo jeho zklamání, když jeho loď nadskočila na vlně a vzápětí zmizela pod hladinou, aby se nenávratně zavrtala hluboko do dna. Snaha najít loď ze záchranného člunu byla marná. Expert stále vězel kdesi v bahně.

Do odpoledního finále Standardu postupoval Honza ze třetího místa, jako první z Čechů. Kolize s jedním z Maďarů ve finálové jízdě znamenala vynucenou zastávku v doku. Tato časová ztráta už se nedala dohonit, a tak Honza skončil až šestý. Škoda, podle národních pravidel by to byl bronz. (Podle českých pravidel se totiž od letošního roku již finále nejezdí, ale rozhodují dvě nejlepší rozjížďky). Naše myšlenky se však stejně soustředily na potopeného Experta.

V okamžiku, kdy paní starostka a její zástupce začali předávat poháry vítězům, znovu přivolaný potápěč na druhé straně tiše vklouzl do vody. Hledal dlouho a naše naděje byla stále menší a menší. Zamávali jsme posledním zahraničním účastníkům a vodní muž stále ještě hledal. Nakonec se přece jen objevil na hladině i s Honzovou lodí. Je až neuvěřitelné, že po sedmi hodinách v bahně nebyla v lodi ani kapka vody. Domů jsme se vraceli sice bez medaile, ale s radostí.


Obrázek - Poháryzpět