Prodejní akce

14/04 - 31/08/20
Likvidace prodejny. Pokud máte vážný zájem o větší množství zboží z prodejny modelářských potřeb volejte 608922041. Váš Bzuk

Prodejna

pozn.: jednotlivé slevy nelze sčítat

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

02/01 - 31/12/20
Závody modelů aut v Rychnově a okolí, Kalendář ,

Otvírací doba
Partneři

Upozornění

pozor    Prodejna uzavřena. Až do konce srpna 2020 přijímáme nabídky na odkup zboží a zařízení prodejny. Viz článek likvidace prodejny modelářských potřeb. Kontakt prodejna@bzuk.cz nebo mobil 608922041.    

Aktuality

Výbuch na břehu rybníka

Zdeněk Sršeň  -  2005-06-01 00:00:00

Druhý závod MiČR lodních modelářů v Praze sebou přinesl kromě sportovního zápolení závodníků též kuriózní situaci. Soutěžící a diváci jedné z rozjížděk ECO Standard zažili malý šok. Jako pokaždé se pomalu na startovní plato u rybníka narovnali mechanici a kormidelníci, aby svedli další z mnoha soubojů rychlostních člunů. Rozhodčí zadal pokyn k zapnutí vysílačů a přijímačů v lodích, takto se vždy provádí kontrola případného rušení před startem.

Jednička hlásí „v pořádku“, dvojka „OK“, třetí závodník „bez problému“ a když došlo na čtyřku, tak zazněla jenom strašná rána, horní kryt lodi utrhl lepení a vylétl směrem vzhůru. Krve by se nedořezal hlavně v mechanikovi, který však statečně celou dobu držel loď pevně v rukách. Nejprve jsme se domnívali, že Zbyněk Fišer – čerstvý Mistr Evropy použil snad nějaké revoluční turbo nebo vodíkový pohon. Vysvětlení bylo však prozaické. Zbyněk při provádění údržby jako již mnohokrát předtím využil motorový čistič. Loď rychle zalepil a pospíchal na start. V teplém počasí se uvnitř lodi koncentrovaly plyny, které pak zapálila elektrická jiskra. Nikomu, ani lodi se nic nestalo a rozjížďku Zbyněk dokonce vyhrál.

Vamberecký BZUK team byl opět zastoupen pouze Zdeňkou a Zdeňkem. Oba zabojovali a byla z toho dvě bronzová místa. Zdeňka v kategorii FSR 400 a Zdeněk v kategorii ECO Standard.


Obrázek - Praha 2005zpět