Prodejní akce

14/04 - 31/08/20
Likvidace prodejny. Pokud máte vážný zájem o větší množství zboží z prodejny modelářských potřeb volejte 608922041. Váš Bzuk

Prodejna

pozn.: jednotlivé slevy nelze sčítat

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

02/01 - 31/12/20
Závody modelů aut v Rychnově a okolí, Kalendář ,

Otvírací doba
Partneři

Upozornění

pozor    Prodejna uzavřena. Až do konce srpna 2020 přijímáme nabídky na odkup zboží a zařízení prodejny. Viz článek likvidace prodejny modelářských potřeb. Kontakt prodejna@bzuk.cz nebo mobil 608922041.    

Aktuality

3. místo na Mistrovství světa získal pan Jiří Špinar z Borohrádku

Zdeněk Sršeň  -  2005-08-01 00:00:00

Na přelomu července a srpna se pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje konalo v Borovanech Mistrovství světa lodních modelářů sekce NS. Součástí tohoto klání bylo i hodnocení parolodí v kategorii F-DS. U parníků se bodují zvlášť: konstrukce lodě, pohonná jednotka a jízdní zkouška mezi bójkami. Samozřejmě nemohl chybět ani skvělý modelář z Borohrádku pan Jiří Špinar. Jeho nový model S.M.S. Oldenbburg postavený v měřítku 1:70 získal nejvyšší bodové ohodnocení za stavbu lodi od všech 5 mezinárodních rozhodčí.

Parní stroj byl hodnocen jako třetí nejlepší. V celkovém součtu stavby lodě i parního stroje byl Jiří Špinar stále na prvním místě se ziskem 187 bodů. Svou trošku smůly si však vybral při jízdách , kdy za 92 bodů bylo umístění pouze na 8-10.místě. V konečném součtu stačilo 279 bodů „pouze“ na třetí místo. Tento vynikající úspěch oceníme při celkovém porovnání konkurence. Jiří Špinar byl nejlepší z Čechů , druhý nejlepší byl až desátý. Blahopřejeme.

Poslední víkend v srpnu se modeláři Čech , Slovenska a Polska sešli v areálu Pilského mlýna (cca 500 metrů za Borohrádkem směrem na Veliny ). Pohárové závody se konaly od 26. do 28. srpna 2005. Po celý víkend byla k vidění spousta krásných lodí včetně regaty plachetnic – inspirace pro mládež i seniory.

Pan Jiří Špinar přislíbil účast i na 2. ročníku filmového festivalu modelářských filmů BZUK FILM 2005, který se koná 8. října 2005 ve Sporthotelu v Dlouhé Vsi.


Obrázek - MS Borovanyzpět